Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Želmíra, zajtra Ela  –  Štvrtok, 23. máj 2024 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


John    15 august 2008 16:57
Super, ta symbolicka cena za ihrisko znie skvele, tak som zvedavy ze aka nakoniec bude. Niekto tu napisal nejaky blud ze 1000 Sk, tak som sa nastrasil :eek :grin
Mam este jednu blbu otazku, preco treba pisat e mail ked prispievam tu do diskusie?

Ján Kerekanič    15 august 2008 14:54
Od dnešného dňa budem reagovať na otázky, podnety a pripomienky návštevníkov stránky, ktoré budú smerované na mňa alebo na vedenie obce. Samozrejme okrem vulgárnych. Zároveň sa chcem ospravedlniť, že som novú formu komunikácie s občanmi nevyužíval skôr.
Teraz k vašim otázkam:
SOZA a hudba v miestnom rozhlase- snažíme sa pred vyhlásením správy hrať skladby z CD, ktoré nám interpreti podarovali a sú to väčšinou ľudové pesničky. Nová ústredňa MR umožňuje pred vyhlásením oznamu použiť gong, ale ten využívame iba v mimoriadnych situáciách. Zatiaľ sme od SOZA nemali sťažnosť.
Dotácie na futbal- z obecného rozpočtu sa OFK Agrifop dotuje čiastkou 330 000 SK(10 954 Eur). Okrem mužstva dospelých podporujeme aj mužstva dorastencov a žiakov. Osobne mám z dorastencov a žiakov radosť, lebo po dlhých rokoch tam vyrástli talenty, ktoré už teraz robia našej obci dobré meno. Mimochodom ročný rozpočet OFK je niekoľkokrát vyšší ako dotácia obce.
V rozpočte obce je aj čiastka určená na spolufinancovanie turnajov a športových podujatí pre občanov( turnaje v stolnom tenise, v malom futbale, vo volejbale, futbalový zápas Rodáci- Pristaši... )
Viacúčelové ihrisko- náklady na výstavbu sú vo výške 2 700 000SK(89 623,58 Eur). Nadácia SPP a Úrad vlády prispeli 1 200 000SK(39 832,70Eur) a obec 1 500 000SK(49 790,88Eur). Rozmery ihriska sú 20x40m. Dá sa na ňom hrať tenis, volejbal, malý futbal, basketbal, hádzaná a nohejbal. Ihrisko bude oplotené a osvetlené šiestimi reflektormi. Počas vyučovania bude slúžiť žiakom ZŠ a MŠ, po vyučovaní, cez soboty a nedele a počas prázdnin všetkým občanom našej obce. Len treba vymyslieť systém, aby sa na ňom mohli realizovať všetky povolené športy a maximálne uspokojiť všetkých záujemcov. Pripravujeme VZN-prevádzkový poriadok viacúčelového ihriska aj s cenníkom. Ceny pre dospelých občanov našej obce by podľa mňa mali byť symbolické. Som presvedčený, že ihrisko bude slúžiť veľmi dlho a všetkým, nielen vyvoleným. Chcem sa ešte dotknúť problematiky telocvične. Kľúče Vám poskytne p. riaditeľka ZŠ s MŠ v rámci programu Otvorená škola. Dajte mi vedieť keby odmietla.
Cintorín je vizitkou obce a občanov. Snažíme sa na ňom nastoliť poriadok a aby sa dodržiavalo VZN a zákon. Dom smútku skvalitnil poskytované služby, poriadok na cintoríne je beh na dlhé trate. Musíme byť trpezliví, ale aj nároční na návštevníkov cintorína a správcu cintorína. Pravidelne kontrolujem cintorín a svoje postrehy tlmočím zodpovedným pracovníkom Ocú. Skládka odpadu na cintoríne( smerom k sadu) bude odstránená do konca septembra.
Spaľovanie biologického odpadu je historický problém. Upozorňujeme pravidelne v novinách a MR, že spaľovaním odpadu sa porušuje zákon o odpadoch, minulý rok sme vytvorili miesto na uskladovanie takého odpadu(veľa občanov to už využíva). Žiaľ vždy sa niekto nájde kto svojím susedom znepríjemní život. Začal som predvolávať občanov, ktorí odpad spaľujú a sám to zistím, na pohovor. Potreboval by som informácie aj od občanov, hlavne poobede a cez víkendy. Osobne upozorním každého iba raz, potom bude nasledovať pokuta

jozef    14 august 2008 21:25
suhlasim s leou ... To ihrisko bude rpe vyvolenych (nechcem tym nikoho poskodit) ale napriklad pre pani riaditelku ktora bude mat od toho kluce a davat to sojim blizkym ... Ved telocvicna nemala sluzit verejnosti ? Doteraz neviem odkoho si mam vypytat kluce

lea    14 august 2008 18:02
Miro Bober, Vaše odpovede i odpovede pána starostu mi pripomínajú časy dávno minulé. Ako poslanec, ktorého som volila, a taktiež starostu, ktorého som veľkou sympatizantkou, b ste mohli začať komunikovať s občanmi seriózne, nevyhýbať sa priamym odpovediam. Čo sa týka futbalu v obci - to multi ihrisko aj tak bude slúžiť iba vyvoleným - hovor si čo chceš, pravda je taká - mám na to svoj názor, ktorý som už vyjadrila. Miro, nikto ti nevkladá do úst demagogické bludy, iba ak ty sám. A ak sa dočítam v Stakčínskych novinách, že ľudia zakladajú na cintoríne nové smetiská - CHA CHA CHA CHA. Pri plote smerom do sadu je smetisko už veľa rokov, minule ho nejaký debil zapálil, ale bohužiaľ (alebo bohuvďaka) nezhorelo, tak si veselo zarastá ďalej, ale noviny znesú všetko. Pekný večer.
Sorry za dlhý príspevok, ale ináč sa nedá.

John    12 august 2008 18:10
cize to ihrisko nebude na volny pristup? skoda, nejaka obycajna betonova plocha pre basket by sa nedala zariadit? ktora by sluzila zadara. Sice z druhej strany ked je nieco zadarmo tak sa to aj skor znici, to viem.

MIRO BOBER    10 august 2008 22:29
Mienkotvorca, nevkladajte mi takého demagogické bludy do úst. Obecné zastupiteľstvo ešte neschválilo žiadnu sumu za prenájom, ani režim fungovania ihriska. Občania sa všetko dozvedia včas. Pekný večer.

Mienkotvorca    10 august 2008 15:04
Chcem sa spytat pana Bobera ci to mysli vazne s tym ze za to multifunkcne ihrisko ak si ho budem chciet penajat na hodinu zaplatim 1000 SK ? Nezda sa vam to nejako draho ? A urcite to bude tak ze ti ludia ktory budu mat kluce od neho si tam budu chodit kazdy den ako to je z telocvicnou a pani riaditelkou ...


775
(počet príspevkov)