Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Matúš, zajtra Móric  –  Štvrtok, 21. september 2023 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


Ján Kerekanič    07 január 2010 14:45
Nechcem svojou pripomienkou ešte viac vyhrotiť rozpory, ktoré sa momentálne riešia na stránke obce ohľadom verejného osvetlenia (VO). Každé jedno svietidlo VO sa dá spochybniť. Ale v obci máme veľa miest, ktoré si zaslúžia byť osvetlené. Žiadajú nás o to občania. V roku 2007 sme namontovali svietidla VO na uličke k FI Fopex a zrealizovali sme projekt VO na ul. Parkovej. Počítam, že tohto roku a v roku 2011 sa bude realizovať projekt
" Rekonštrukcia centra obce Stakčín" a v rámci tohto projektu ja aj dobudovanie VO na ul. Duchnovičovej od pamätníka 1. sv. vojny až čakárni oproti obchodu BALA. Potom ako hotel Armales vypol osvetlenie svojho areálu je tam tma a občania sa sťažujú.
Čo sa týka osvetlenia G-K kostola. Od nástupu na funkciu starostu obce sa snažím mať rovnaký prístup ku všetkým cirkvám, ktoré pôsobia v našej obci. Spomeniem kosenie okolia kostolov alebo poskytovania dotácií jednotlivým cirkvám. Chcem byť spravodlivý, lebo veriaci sú zároveň aj občanmi obce a aj platcami dane. Uvediem príklad: Keď je v obci osvetlený jeden kostol a veriaci ostatných dvoch cirkvi chcú, aby sa osvetlil aj ich kostol tak sú dve možností. Buď sa osvetlia ostatné kostoly alebo sa vypne osvetlenie aj toho jedného kostola. Aby bol pokoj v obci. A ten momentálne aj vďaka prístupu vedenia obce aj je.
Ale som pripravený osobne sa s Vami (stakčinčan) stretnúť, lebo cez int. stránku obce sa nedajú zodpovedne riešiť problémy. Možno, že spoločne nájdeme východiska.
Čo sa týka dorastencov. Pýtal som sa na trénerov. Zatiaľ to vyzerá tak, že dorastencov bude trénovať p. Viktor Obšatník a žiakov p. Ján Peľo. Mám informácie, že obidvaja s tým súhlasili.
Chlapci, prosím Vás, nerobte predčasné rozhodnutia.
Osobne verím, že sa futbal v Stakčíne odrazí od dna a bude nám zase robiť radosť.

stakcincan    06 január 2010 08:29
Čiže podla teba je všetko ok. Ak sú svetlá napájané z verejného osvetlenia, platí ich potom obec. Vie o tom starosta? Citujem z jeho príspevku: Aj takým spôsobom šetrime el. energiu a náklady obce. Koniec citátu. Vedia o tom občania?
Prečo píšeš o tom, že všetci občania chcú osvetlenie kostolov? Máš na to podklady, prieskum? Predlož. Ak nie, nemýľ si svoje zbožné želania a dojmy so skutočnosťou a pravdou. A čo je v Belej a Snine - dovoľ, aby som sa zasmial. Už len tie dve obce budeme brať za merítko - to by sme dopadli. Snina - to je jeden veľký cirkus, kde si každý robí čo chce, bez ohľadu na verejnú mienku občanov, a Belá ???? Skús vycestovať trochu ďalej - napr. do Rakúska, toto dávaj za vzor, čo sa týka zachádzania so životným prostredím, a nie cirkusantov.
A tie tvoje písačky o teórii a praxi- nepochopil som. Asi na to nemám.
A že sa tu o tom píše - načo potom slúži stránka obce, na velebenie úspechov, reči o futbale, o turnajoch vo fiľovi, či aj na upozorňovanie problémov, ktoré trápia občanov? Nezabúdaj, koľko má obec občanov, a nie každý je so všetkým spokojný. Nebývam v Severnej Kórei, ale na Slovensku, a bývam v Stakčíne, pretože sa mi tu páči, hlavne vzduch, lesy, a donedávna aj pohľad na nebo.
A propo: kto to má riešiť ak nie starosta obce? Viď Štatút obce, § 16, ods.1, ods.3, písm.b.
Nechceme nič iné, len bývať v kultúrnej a hlavne tolerantnej obci, ktorá sa stará o všetkých občanov obce, ktorí platia dane.Pochop to!

Ja    05 január 2010 22:00
No tie svetla su napajane z verejneho osvetlenia cize sa bavime aj o verejnom osvetleni. Za to obdobie odkedy su namontovane sa nitko neozval a nepodal ziadnuz staznost ze mu to vadi, az kym sa tu neobjavila ta cats clanku s tymi bodmi preco je svetlo v tme nevhodne.Svetla boli namontovane na podnet jednotlivych fararov a ty len reagovali na podnet ludi, cize za to ze to je suma sumarum moze kezdy. Podla mna by sa tento problem mal riesit so spravcami jendotlivych farnosti a nie so starostom. Chodte autom alebo peso v noci cez Belu smerom na Hamru a az potom pochopite co je to uplne oslepenie sofera, ale tam to ludom neprekaza, Resp svetlo ktore svieti na slavny sninsky dvojkriz tak isto uplne osvetluje ludi a vodicov ktori vychadzaju z ulice smerom od STK do He.Ono neisu to teorie ani nic eln skusenosti a prax.Nikto sa este nestazoval ze to prekaza a to ze tu sa to bude rozoberat sa tomu asi velmi nepomoze. Ono cloveku sa nikdy nevyhovie a za kazdou vecou budu ludia za aj proti.:-D

stakcincan    05 január 2010 16:18
to JA: pisat vies, hoci bludy, skus aj citat. tu sa nebavime o verejnom osvetleni, ale o svetlach, co sviettia nielen na historicke pamiatky, ale i do xichtu ludi a do domov, a mozno ta osvietia, ze zacnes rozmyslat, a prestanes sa ohanat marx-leninskou filozofiou.

Ladislav Prokop    03 január 2010 22:48
pekne filip pekne dobre si napisal mas pravdu teraz uz asi budeme zase chodit 8-9 na zapasy

Ja    03 január 2010 09:54
Zdravicko.Ako vidim burlivo sa tu dikutovalo o problemne osvetlovania kostolov.Ano k dnesnemu dnu je kazdy kostol uz nasvieteny a doteraz s tym nebol ziaden problem. Ked sa tak clovek zamysli tieto svetla neboli namontovane z vlastnej vole nejakeho obcana,ale takyto navrh na osvetlenie vysiel z hlav obcanov, ktory navstevuju jednotlive kostoly cize to vzislo z kolektivu(cize z hlav vsetkych) a nie z hlavy jednotlivca.Doteraz sa nikto nestazoval ze ho svetla rusia a nestazovali sa ani obyvatleia byvajuci v blizkosti tychto osvetlovanych objektov. ktorych skoro vsetlkych poznam. Pisete tu o zbytocnom osvetlovani, tak potom je aj zbytocne nechavat zapnute celu noc verejne osvetlenie, komu ma v noci svietit a naco bude zbytocne svietit a rusit tmu obcanov?Obce ktore lezia na hlavnom tahu do Humenneho ako je Dlhe nad Cirochou(a tusim ze aj Bela nad Cirochou) v noci vypinaju verjene osvetlenie v urcitom case a nikomu z obcanov to nerobi problem.Cca.10 a viac rokov dozadu sa raz vyskusalo od 23tej do 4tej rana vypnúť v noci verejne osvetlenie(z dovodu setrenia nakolko boli vtedy este namontovane stare svetla ktore mali nehoraznu spotrebu),ale aj aby sa zistilo ako budu na to reagovat obcania ak by sa stale v noci takto vypinali.Na dalsi den navstivilo vtedajsieho starostu velke mnozstvo ludi a chceli vysvetlenie preco bolo v noci vypnute verejne osvetlenie.Hlavnym dovodom staznosti ludi bolo to ze sa im nebolo v noci vidno do domu.Aj teraz ak vypadne verejne osvetlenie v noci z roznych dovodov(hlavnym dovodom je vietor) tak ludia ihned vyvolavaju zastupcom obce ze preco nesvieti verejne osvetlkenie.Skuste sa niektori uvedomit ze vsetko sa robi pre dobro Vas obcanov a nie pre jednotlivcov.

Ján Kerekanič    31 december 2009 10:37
V novom roku 2010 Vám prajem veľa zdravia a šťastia.


775
(počet príspevkov)