Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Ján, zajtra Tadeáš  –  Pondelok, 24. jún 2024 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


hi    10 apríl 2010 20:24
Veľmi na teší, že už trojročné deti sa vedia pripojiť na net a skúšajú písať. Aspoň tak to podľa predošlého príspevku vyzerá.
Admin, ty si za čo platený, dokedy budeme na ofi stránke Stakčína čítať debiliny, ktoré vyplodzujú mariškou oblbnuté minimozočky našich kvázirepre... vo futbale?

naco ti to vediet    01 apríl 2010 17:42
a co vas vsetkych serie futbal boze sa starajte vsetci o seba a nie o ten stakcinsky futbal a co vas moze rusit hudba je to len na povzbudenie a ak ju necete pocut tak si kupte plastove okna ci aj tie chcete od starostu????petolizaci

ivo.s    26 marec 2010 18:07
Ja, ako občan našej obce (za seba) vyslovujem plnú vďaku nielen starostovi, ale i poslancom za ich odvedenú prácu. Díky za vysvetľujúci článok od starosty. Ale predsa, len ten futbal. Je potrebné, aby vždy v nedeľu doobedu púšťali na plné pecky hudbu z reprákov? Ľudí z okolia ihriska (ulica Dlhá, Sadová, časť Chotinky) v nedeľu doobeda doslova nadvihuje vreskot z reprákov. Väčšina z nás sa teší z nedele. Tá hlučná, vrieskajúca hudba neskutočne vyrušuje - a zbytočne, bezdôvodne. Hádam pri označovaní ihriska a naťahovaní sietí na bránky nie je nevyhnutný zvukový doprovod. Samozrejme, počas zápasu je to potrebné. Ale aby počas prania dresov v sobotu rachot z reprákov rušil obyvateľov - je to na zamyslenie. Osobne som minulú sezónu viackrát upozorňoval funkcionárov FZ - Pelého a p. Milana S. na hlučnosť. Ich odpoveď: šak ňaj bude veselo. Stačilo by byť citlivejší voči občanom a stíšiť hudbu na tú mieru, aby to bolo počuteľné na ihrisku a aby to nerušilo okolobývajúcich (hlavne dôchodcov)

Ján Kerekanič    26 marec 2010 09:49
Organizovane sa futbal v Stakčíne hrá od roku 1947. Nepretržite. Aj futbalisti reprezentujú našu obec. Niekedy úspešne a niekedy menej úspešne. Obec podporovala a podporuje futbal v obci. Futbalistov podporujú aj podnikatelia. Len minulý rok čiastkou vyššou ako 15 000 ?. Nie je nič jednoduchšie ako zrušiť futbal v Stakčíne. Len chcem upozorniť, že futbal sa hrá aj inde, v oveľa menších obciach. Okrem dospelých máme aj dve mládežnícke mužstva. Možno sa im nevenuje taká pozornosť ako dospelým, ale trénovať majú kde, osprchovať sa môžu, dresy majú, autobus ich vozí a niekedy dostanú aj na malinovku a žemľu... Možno ani v Snine to tak nie je. V Snine zase majú viac trénerov. Doporučujem dorastencom, aby si zistili kedy zasadá výbor OFK a tam tlmočili svoje názory.
K občanom z ulice Lesnej. Viem, že niektorí sú s mojou prácou nespokojní. Vraj malo pre nich robím. Občania z ul. Lesnej mali medzi prvými zavedený plyn, už skoro 10 rokov majú urobenú kanalizáciu a od roku 2005 novú asfaltku. Ale ešte okolo 800 občanov našej obce nemá doteraz možnosť napojiť sa na kanalizáciu a po rozbitých cestách musia chodiť ďalšie stovky našich občanov. Preto sa venujem v tomto volebnom období "menej" ul. Lesnej. Ale do opravenej budovy ZŠ chodí aj 30% rómskych detí, do opravovanej budovy MŠ tak isto chodia aj rómske detí. Na viacúčelovom ihrisku sa hrajú aj rómske detí. Nový miestny rozhlas počúvajú aj na ul. Lesnej, Dom smútku slúži všetkým občanom, nový Obecný dom tak isto. Autobus vozí do školy aj rómske detí. Mám čerstvé informácie, že cez leto sa bude robiť nová asfaltka cez obec (hlavná cesta) a vybuduje sa aj časť chodníka z ul. Lesnej do centra obce. Robíme malo pre občanov z ul. Lesnej ? Lenže každoročne evidujeme pohľadávky na daniach a poplatkoch voči neplatičom hlavne z ul. Lesnej. Ročne cca 3 000 Eur. Verejné osvetlenie tam svieti, odpad sa odváža, sneh sa odhŕňa a jednorazové sociálne dávky dávame zriedkavo inde. Chápem, že ma niektorí nemajú radi, lebo minulý rok sme začali vymáhať pohľadávky spätne až od roku 2005. Zatiaľ od tých čo pracujú alebo berú dôchodok. Ale možno príde aj na ostatných.
Snažíme sa robiť tak, aby sa Stakčín rozvíjal nielen cez investície, ale aj navonok. Chceme, aby naši občania boli hrdí na svoju obec. Aby sa o našej obci pozitívne rozprávalo. Preto sme vydali knihu, vydávame obecné noviny, robíme kultúrne, športové a spoločenské akcie, udržiavame kontakty s našimi priateľmi v Poľsku a v Českej republike... Zriadili sme internetovú stránku, cez ktorú informujeme celý svet o našej obci. Preto Vás prosím nezneužívajte svoju anonymitu a nešírte cez tuto stránku vulgarizmy a nenávisť. Viem, že je to teraz

hi    25 marec 2010 22:47
Prosím kompetentných o uverejnenie fotografie trénera Peľa (či ako sa to volá). Nech vieme aj tí, ktorí sa naozaj zaujímajú o obec, čo to je za zázrak, modla, pánboch, čo po ňom plačú dorastenci (prepytujem) a vôbec... Načo Kto vlastne píšem? Keď človek príde na ObÚ, pozrie, a čo vidí? samí vyslúžili futbalisti. Obec dáva nemalé finančné čiastky na futbal (futbalistov), starosta kašle na mienku tých stakčínčanov, čo ich futbal (stakčínsky) absolútne nezaujíma ( a tých je v obci drvivá väčšina). Pozor, pán starosta, na Vašom mieste sa snažím počúvať hlasy i ostatných voličov, čo Vám odovzdali hlas, nielen - citujem" 54 fanúšikov" .
To FILIP: svoje výlevy si rieš v krčme u Mikiho, a nezabúdajte všetci: Všetko ide z našich daní !!!!! My vás platíme!!!! Kto má iné riešenie, nech sa prihlási na ministerstve financií!!! Je to holá pravda, že mňa štát zdiera na daniach (a nemálo, a už dlhé roky), aby vy ste si mohli zahrať futbal. Kto si myslí že je to inak, sa ohromne mýli.
Tréner je platený z našich peňazí, údržba ihriska, atď. Máte nejakého sponzora? Koho?
Pozn.: už i v osade nadávajú na obec, že sa nestarať o nyč inakšoho, jak o fodbal.

Filip    25 marec 2010 18:57
: to je jedno kto som . Zdravý rozum mi vravi nezapodievať sa tebou ale musim no . Je pravda každý ma svoj názor . No prečo sa do toho staraš keď ťa je take veľke potom kto je trenerom v Stakčine trenerom ? Svoj názor si možeš obhajovať no miešať sa do veci o ktorých zriedka niečo vieš tak to je ina kava ... ( Nebol by som prekvapený keby to bol niekto z FUNKCIONAROV ). Súdiš podľa jedného dorastenca všetkých ?To snáď nemysliš váždne Myslim si že ty máš tiež nejaky svoj koniček . Tak sa ho snažiš robiť . Takto je v našom pripade rovnaké .
Proste tak je vám ťažko vrátiť PEĽA za trenera dorastencov .Tu aspo možte vidieť tu spravodlivosť . No ako tu už TELY písal príde prvý zápas , potom druý a ďalši a som zvedavy ako to budete potom riešiť .


Stop FLAME . Správajme sa kultúrne sme predsa ľudia .

hi    25 marec 2010 16:42
Konečne jeden, ktorý uvažuje ako ja. Naozaj - ďakujem.


775
(počet príspevkov)