Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Ján, zajtra Tadeáš  –  Pondelok, 24. jún 2024 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


anonym    26 marec 2013 16:44
Zdravím,
chcem sa opýtať odkedy je u nás cvičisko pre psov? Smerom na úpravňu vody po ľavej strane(kde sú polia) ľudia cvičia a venčia svojich psov. Nejde o malé psy ale o vlčiaky. Nemajú ani len náhubky a nesú na vodítku. Dnes som mala tú "česť" stáť "tvárou v tvár" jednému z nich. Samozrejme, bez náhubku a majiteľ ďaleko od neho. Samozrejme, schytal to môj pes. Pokiaľ viem, taký veľký pes by mal mať aspoň náhubok. Touto cestou by som rada vyzvala ľudí, že ak venčíte tých psov dajte im aspoň náhubok. Nechodíte tam len VY so svojimi psami.

Ján Kerekanič    26 marec 2013 13:46
Dobrý deň. Zajtra bude na obvodnom lesnom úrade v Snine stretnutie, na ktorom sa budú riešiť líšky v našej obci. Verím, že sa príjmu také opatrenia, ktoré tento problém vyriešia. Podľa zákona o poľovníctve § 56 odsek 7 v prípade, že treba obmedziť stavy niektorých druhov zveri na nepoľovných plochách, povoľuje tento lov obvodný lesný úrad, ktorý zároveň poverí užívateľa poľovného revíru vykonaním lovu. Zajtra budeme múdrejší a záveroch tohto stretnutia Vás budeme informovať miestnym rozhlasom a na tejto stránke.

Milan Serdula    26 marec 2013 08:03
Dobrý deň.
Myslím, že väčšina ľudí vie, že sa po Stakčíne potuluje líška. Neviem, či je jedna, alebo ich je viac. Ja sám som videl líšku v zime dvakrát ráno z autobusu cestou do roboty o 05:05 .
Tretikrát som ju videl minulý týždeň.
Nevystrašili ju ani autá, ani ľudia.
Pozerala sa na mňa spoza plota a vôbec sa jej nechcelo utekať.
To znamená, že je alebo besná, alebo si tak zvykla na ľudí, že sa už nebojí.
Ani jedno ani druhé nie je dobré, lebo je len otázka času, kedy aj zaútočí, najskôr na dieťa, ak by sa niekto viac priblížil.
Myslím, že keď sme my prišli do dvora autom, zároveň aj suseda vošla do dvora autom, vystúpili sme, rozprávali a líška si čupí pred susedovým plotom a neuteká, tak to nie je v poriadku.
Včera večer vraj sedela pri cerkvi na zastávke a neprekážali jej ani ľudia, ktorí vystupovali z autobusu na druhej strane cesty.
Okrem toho nám niečo kradne sliepky.
Viem, že strieľať v obci sa nemôže, ale sú určite aj iné spôsoby odchytu, alebo likvidácie takýchto zvierat - pasce, uspávacie strely,... Ale to vedia odborníci. Len ich treba čím skôr kontaktovať a takúto situáciu riešiť.
Lebo keď je pravda, že už minulý rok líška mala malé líščatá v jednom neobývanom dome a nikto to neriešil tak to je zle.

Jana    21 marec 2013 19:03
Ďakujem pekne, potešili ste ma :)

Ján Kerekanič    21 marec 2013 09:24
Dobrý deň. V SN som informoval, že tento rok sme dohodli s FI FÚRA vývoz tetrapakov iba raz a o termíne budeme informovať MR. Zabudol som uviesť, že to bude zadarmo. Problém tetrapakov je celoslovenský. Tetrapak je dvoj až trozložkový materiál, ktorý je veľmi ťažko oddeliť. V novele zákona o odpadoch sa uvádza v § 39 odst. 16, že obec zabezpečuje vykonanie triedeného zberu pre papier, plasty, sklo a kovy. Tetrapakové obaly sa už nespomínajú. V najbližšom čísle SN Vás budem informovať čo s tetrapakmi.

Frantisek    20 marec 2013 20:41
Súhlasím Jana

Jana    20 marec 2013 12:44
Dobrý deň, ja by som sa rada opýtala ako je to s tetrapakmi. Doma už máme plný mech nakoľko to zbierame aj z minulého roka a na kalendári vývozu odpadu na rok 2013 píše, že je to spoplatnený vývoz (tuším, že minulý rok to nebolo spoplatnené). Rada by som vedela koľko stojí vývoz a koho máme informovať :)

A len tak mimo toho: Ľudí treba motivovať k separácii odpadu a nie ešte to spoplatňovať.
Som zvedavá na výšku poplatku inak to vyhodím do komunálneho odpadu.


775
(počet príspevkov)