Obec Stakčín
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Kamila, zajtra Dušana  –  Štvrtok, 18. júl 2024 
Hlavná stránka arrow Kniha návštev
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


jurhol    12 marec 2008 11:25
Srdečne zdravím pána starostu a starostov iných obcí!Ale snáď si nemyslia že obyvatelia tohto regiónu , ktorých zastupujú nevedia čítať,alebo sa nevedia vyznať v kalendári-(ako idú dni a mesiace)-(koľko už ubehlo času od 1.1.2008 )-,a koľko ešte ubehne času do 1.7.2008!!!
A výsledok Vášho ?vlažného? snaženia je aj tak neistý!!!
Vaše postavenie Vám umožňuje obrátiť sa aj na iné inštitúcie ,keď ako-sám píšete,že ste sa obrátili na prezidenta SR,predsedu vlády SR,predsedu NR SR a priama a rýchla odozva,alebo náprava je len v sľuboch! V sľuboch,ktoré neriešia momentálnu situáciu dotknutého regiónu!
Neviem.čo Vám bráni obrátiť sa na:Slov.národné stredisko pre ľudské práva,alebo Informačnú kanceláriu Rady Európy,alebo na Kongres miestných a regionálnych samospráv ,poprípade aj na Komisára pre ľudské práva.
Teraz si možno myslíte,že by sa to veľmi rozmazávalo,ale ako to vidím nič iné asi neostáva!
Byrokrácia a ?pštrosovanie?zodpovedných na ministerstvách sa čím ďalej tým viac rozrastá, práva obyvateľov sa odsúvajú na vedľajšu koľaj, jediné čo sa stále dáva do popredia sú len
povinnosti, ktorých z roka na rok pribúda.
Skúste si predstaviť,keby obyvatelia Vášho regiónu tak postupovali pri platení daní, social.odvodov, rôznych poistení atď. A dotknutým orgánom by odkazovali, že možno o polroka sa tým začnu zaoberať!!! A neručia či to vôbec zaplatia!!!
ZáveromVám prajem dostatok síl , pevné zdravie a veľa šťastia!!! Ľudia si Vás zvolili, dali Vám dôveru a veria ,že budete obhajovať ich práva a záujmi.

Ján Kerekanič    11 marec 2008 13:31
Musím reagovať na pripomienku (Tvrdá realita oslavovaného a vychvaľovaného SCHENGENU). Chápem, že JURHOL je nazlostený. Súhlasím s tým, že je to nepriama diskriminácia obyvateľov, ktorí žijú v colonom pohraničnom pásme. Nesúhlasím s tým, že zástupcovia samosprávy nič nerobia. Už 7.1.2008 sa v Ubli stretli starostovia obcí Uličsko - Ublianskej doliny, kde sa tento problém riešil. Dohodli sme sa, že napíšeme listy prezidentovi SR a predsedovi vlády SR. V nich sme vyjadrili protest proti diskriminácii občanov žijúcich v colnom pohraničnom pásme. Tieto listy podpísali aj starostovia z okresov Michalovce a Sobrance. V polovici februára prijal predseda NR SR Pavol Paška starostku obce Ubľa. Informoval ju, že sa pripraví novela zákona a tento problém by sa mal vyriešiť do 1.7.2008. Momentálne MF SR komunikuje so starostami obcí a pripravilo novelu colného zákona, ktorá by mala ísť do NR SR v skrátenom legislatívnom konaní. Mimochodom tento týždeň odosielame ďalšie listy, na ktorých sú podpisy starostov 30 obcí nášho okresu, kde protestujeme proti odstaveniu vysielača v Stakčíne. (Nedá sa počúvať národnostné vysielanie Slovenského rozhlasu).

Starosta obce Stakčín
Ján Kerekanič

jurhol    10 marec 2008 14:19
TVRDÁ REALITA OSLAVOVANÉHO A VYCHVAĽOVANÉHO
SCHENGENU!!! Diskriminácia obyvateľov a nedobrovolné delenie obyvateľov SR :-na občanov žijúcich v colnom pohraničnom pásme -na občanov žijúcich mimo colného pohraničného pásma.
Zákon č. 537/2007Z.z.,ktorým sa dopĺňa zákon č.199/2004 Z.z.--PRIAMO DISKRIMINUJE obyvateľov dotknutého územia, ktoré je vraj nedeliteľnov súčasťov SR !!!
VYTVÁRA AKÉ SI VZDUŠNE HRANICE VO VNÚTRI SR -čo je v rozpore s ÚSTAVOV SR!!! ( snáď chcú deliť SR podľa národností?) čl.3 Ústavy SR.
Porušuje Ústavu SR v čl.12 písmeno 1,2,3,4
Porušuje zákon č.365/2004Z.z. t.z.ANTIDISKRIMINAČNÝ Zákon: Čl.1 § 2
Porušuje Rámcovy dohovor na ochranu národnostných menšín(1995)(č.157)
Je to normálne v demokratickej spoločnosti v rovnakom štáte v spoločnej Európe deliť a diskriminovať určitú časť obyvateľov!!!
Je to normálne vydávať a schvaľovať zákony ktoré upierajú rovnaké práva,ktoré hrozia sankciami a trestami určitým obyvateľom a iným ich práva zostavajú nedotknuté!!!
Je to normálne ,aby Colný Úrad prekrúcal a dopľňal zákon podľa svojej ľubovôli!!!
"v informačnom letáku,na colnici dopisuje aké si 15 km pásmo -v zákone 199/2004 v §46-tam žiadne pásmo v km není uvedené!--v §50 zabúda citovať celý odsek 3 uvedený v zákone--a nakoniec keď si vymysleli 15km tak nech si ten zoznam obcí zrevidujú a neklamú!!!
A na koniec .... čo robia naší zvolený (a nadpriemerne platený) zástupcovia samosprávy???
Zástupcovia celého diskriminovaného regiónu???
Potrebujú občanov, len raz za 4.roky ?tesne pred voľbami!!!

Marianna ML    08 marec 2008 08:15
Prajem všetkým ženám a dievčatám v Stakčíne k dnešnému dňu ŽIEN všetko len to dobre a hlavne veľa lásky, lebo tej nie je nikdy dosť. ;)

Monika Szabó roz.Pro    26 február 2008 16:33
Máte velice pěkné stránky a je pro mě zvláštní,prohlížet si krajinu kterou znám jen z babiččina vyprávění.Oba se z dědou narodili ve Stakčíně a za války se odstěhovali sem do východních čech.Do Hejtmánkovic u Broumova.S pozdravem Monika Szabó

FIlipko    11 február 2008 12:35
Fajna stranka .. :D pekne sa rozrasta :-) BTW na ten turnaj idem :D stolnotenisovy aspon sa napapam pariek ak budu dufam :D :D

Peter    06 február 2008 12:27
Waaaw, naozaj velmi pekne prehliadna stranka. Musim ale aj napisat, ze ta tej nemeckej a anglicken verzii sa moze este trochu popracovat;-)

Pekny pozdrav posielam z Berlina

Peter


775
(počet príspevkov)