Obec Stakčín - Uprav si svoju predzahrádku
hlavná stránka : : mapa stránky
Dnes má meniny Zita, zajtra Richard  –  Štvrtok, 2. apríl 2020 
Hlavná stránka
  • Slovak (formal) - Slovensky
  • English
  • German formal - Sie

Uprav si svoju predzahrádku Tlačiť Email

Obecný úrad v Stakčíne a MO Únie žien Slovenska vyhlasuje súťaž, organizovanú pod názvom: "UPRAV SI SVOJU PREDZÁHRADKU" 


Termín úprav predzáhradiek:
od 23.6.2008 do 5.7.2008

Obhliadka predzáhradiek dňa: 6.7.2008 nedeľa v čase od 14:00 do 18:00

Hodnotiť sa bude v škále do 5 bodov: 

- pokosenie predzáhradky
- kvetinová a kerová výzdoba
- údržba a úprava oplotenia
- úprava chodníka a priekopy pred pozemkom

Vyhodnotenie a žrebovanie prihlásených bude verejné na festivale dňa 12.7.2008. Víťaz bude odmenený záhradkárskymi potrebami v hodnote 2000,- Sk. Ďalší desiati budú vyžrebovaní a odmenení hodnotnými cenami (záhradkárske potreby).

Ceny do súťaže venovala: ČSOB - Stavebná sporiteľňa

Prihlásiť sa môžete telefonicky u pani Marty Gavúrovej - 0908 506 196, alebo predtlačeným vyplneným kupónom na priloženom letáku, ktorý je potrebné odovzdať na obecnom úrade.

Súbor k stiahnutiu  StiahnuťInformačný leták: UPRAV SI SVOJU PREDZÁHRADKU   (Stiahnuté: 317 x)
 
 
 

 
VYHODNOTENIE 
 
Predzáhradka je časť upravenej záhrady v priečelí domu. Aj keď názov napovedá, že ide o záhradu pred domom, je zaujímavé, že často sa na jej význam zabúda. Pritom si ju pozorne všíma takmer každý okoloidúci a často sa mu ponúkajú nie práve najkrajšie pohľady.
V našej obci domy zvyčajne ukazujú do ulice svoju krajšiu tvár. Z tohto dôvodu sa uskutočnila súťaž o najkrajšiu predzáhradku. Prihlásilo sa 16 súťažiacich.
 
Porota pracovala v tomto zložení:
Ján Kerekanič, starosta obce
Helena Kováčová, členka výboru ZO UŽS v Stakčíne
Tatiana Serdulová, ekonómka OÚ
Jaroslav Bodnár, zástupca ČSOB  
Marta Gavurová, predsedníčka ZO ÚŽS v Stakčíne

Víťazkou súťaže sa stala Daniela Rudyová z Duchnovičovej ulice, č. d. 353. Pri tejto príležitosti bola odovzdaná aj Cena starostu obce za dlhoročné skrášľovanie našej obce. Toto ocenenie získala Hedviga Kačurová z Duchnovičovej ulice, č. d. 278. H. Kačurová zmenila pred mnohými rokmi skládku odpadu na prekrásne prírodné zátišie (oproti hasičskej zbrojnici - skratka k mostu). Mnoho ľudí má možnosť pokochať sa výsledkami jej ťažkej práce.

Z ostatných prihlásených súťažiacich vybrala hodnotiaca komisia 10 najkrajších predzáhradiek, ktorých majiteľmi sú: Viliam Vajanský, Viera Verbická, Mária Smoľáková, Miroslav Roško, Anna Dubjaková, Jana Rošková, Anna Tarandová, Mária Kelemanová, Jozef Gavura a Anna Kapraľová. Všetkým prihláseným ďakujeme a želáme im veľa tvorivých nápadov, stále kvitnúce kvety a radosť zo svojej práce.

Vyhodnotenie súťaže sa malo uskutočniť na festivale dňa 12.7.2008, ale z dôvodu ospravedlnenej neprítomnosti hlavného sponzora súťaže sa vyhodnotenie uskutočnilo v náhradnom termíne.
Víťazka súťaže p. Rudyová získala postrekovač, H. Kačurová ozdobný kvetináč a ďalší desiati získali rôzne záhradkárske pomôcky. Ceny do súťaže venoval Jaroslav Bodnár, zástupca ČSOB, za čo mu srdečne obecný úrad a ZO ÚŽS v Stakčíne ďakujú.
 
Poďakovať chceme aj komisii, že sa rozhodla svoj voľný čas využiť hodnotením predzáhradok. Veríme, že ďalší rok bude na prihlášky do súťaže bohatší, pretože predzáhradky mnohých našich občanov ponúkajú nášmu oku prekrásny zážitok a niektoré naše ulice sú na príjemnú prechádzku priam stvorené.

Najkrajšie predzáhradky môžete vidieť v sekcii fotogaléria.